fotogaleriečlánkyvidea
začátek bloku
tisk   tisk

Tomáš Kašpar - ?eka Saone

Tomáš Kašpar - ?eka Saone

?eka Saone

Je pondělí 11. června 2006 a já vyrážím se svými čtyřmi kamarády na dvanácti hodinovou cestu napříč Německem a Francií k řece Saone. K řece dorážíme hned druhý den kolem poledne a okamžitě si jedeme do nedalekých rybářských potřeb koupit povolenky. Když se konečně dostaneme k řece, začínáme vybalovat rybařinu a snažíme se najít pěkné místo k lovu pomocí echolotu. Poté převážíme vybavení přes řeku pod stromy do stínu, jelikož teploty zde dosahují přes den 40ºC a voda má 25ºC. Jsme udiveni z vodního bohatství této řeky – velké množství raků, mušlí, krevet a vodních žížal. Ryby zde mají opravdu bohatý a pestrý jídelníček a je nám naprosto jasné, že zde bude fungovat jen to nejlepší boilie. Začínáme pomalu vybalovat pruty a bivaky. Označujeme si krmná místa a vyvážíme konečně první pruty.

Jsme nadšeni z tak krásné řeky a i přes velkou únavu z cesty a celodenního vybalování všeho možného, sedíme u prutů až dlouho do noci. Do rána zdoláváme tři kapry do 12 kg. Za dalších 24 hodin zdoláváme spoustu kaprů do 15 kg a dva 18,5 kg a 17,20 kg. Všichni jsme mile překvapeni z takto zarybněné řeky a každé zdolávání si náležitě vychutnáváme.

Další den ráno ulovil kamarád Petr sumce 145 cm a poté 200 cm. O chvíli později zdolává svůj největší úlovek - sumce 230 cm a 83 kg. Metrové sumce už ani nepočítáme, na boilie jich bylo uloveno opravdu hodně.  Po čtyřech dnech rybaření zjišťujeme, že jsme silně podcenili množství boilie, a to jsme vezli 80 kg o průměru 24 mm s příchutěmi Biosquid + A.C.olihe?, Assassin–8 PT10 a Supra fish + frankfurtská klobása. K tomu jsme měli ještě 10 kg tygřího ořechu. A to vše pro dva rybáře, protože ostatní měli s sebou své osvědčeně krmení a boilie.

Záběry se dostavovaly zhruba po 40 minutách, jak ve dne, tak i v noci. Vše ve váhové kategorii 12 – 18 kg, nejčastěji však 15 kg lysci. Pátý den se rozhoduji změnit místo z důvodu, že nám začali najíždět na krmná místa sumci a vyluxovali, co se jen dalo.

Změna místa se mi vyplatila. Hned po západu slunce zdolávám krásného lysce 16 kg na Biosquid s amino complexem olihe? a chvilku na to ještě šupináče 14,80 kg na Assassin-8 PT10. Po 24 hodinách zjišťuji, že sedím na soukromém místě, a proto nastává další stěhování. V noci na novém místě zdolávám lysce 16,40 kg a 15,80 kg. Na řece se zřejmě vyplatí časté stěhování někam, kde mají ryby klid.  Poslední den se již nikam nestěhuji a tahám kapry kolem 15 kg. Můj kamarád Honza ztrácí u lodi velikého lysce, byl by to určitě jeho osobák. Pak už nezbývá, než sbalit věci a připravit vše na odjezd.

Po příjezdu domů jsme začali s přípravou boilie na další výpravu, ze které vám přineseme zprávy, co nejdříve. Na řeku Saone se opět chystáme někdy v polovině října. Už teď se všichni moc těšíme.

 
konec bloku