fotogaleriečlánkyvidea
začátek bloku
tisk   tisk

Tomáš Kurzweil - Hodnocení výprav 2005

Tomáš Kurzweil - Hodnocení výprav 2005

Hodnocení výprav 2005

V lo?ském roce jsme navštívili několik revírů, jak doma, tak v zahraničí. Sezona pro nás začala počátkem dubna na jezeře Merenye v Maďarsku. Voda měla sice teprve 6 °C, ale nám se podařilo zdolat během týdne 100 kaprů, ve váhové kategorii 8 – 17 kg. Úspěšně jsme zdolávali kapry na boilie ze směsi  Bioenzym fish.

Směs Bioenzym fish 1 kg:

5 ml ex. esence losos   

4 ml ex. esence frankfurtská klobása

1 lžička játrový prášek

1 lžička fish extrakt losos

40 ml Multimino PPC 

1 kapka es.olej Asafoetida

Další naše výpravy během léta byly po blízkých vodních plochách a nádržích, kde není tak velký rybářský tlak.

Na mušovská jezera nebyly naše výpravy nikdy delší, než tři dny. Zde jsme používali boilie ze směsi Kořeněný tu?ák s amino complexem broskev a podařilo se nám na něj zdolat několik krásných kaprů.

Další z řady našich oblíbených boilie směsí je GLM Enduro v kombinaci s amino complexem  mušle. Na tuto směs jsme chytali často, převážně na našich vodách, kdy naše výpravy netrvaly déle než 12 hodin. Bylo úžasné, jak kapři okamžitě reagovali na boilie z této směsi,  aniž bychom předem zakrmovali. Vždy jsme nastražili jednu nebo dvě dvacetimilimetrové potápivé kuličky boilie nebo na panáčka. Ke každé montáži jsme přihodili pouze několik  kuliček, a nebo jsme použili PVA punčochu s GLM peletami.

I když naše krátké výpravy netrvaly dlouho, vždy se nám podařilo ulovit 3 - 5 kaprů, v rozmezí od 5 - 11 kg.

V sezoně 2005 jsme také navštívili i několik francouzských revírů, a to jezero Lac Du Der, Orient a Madine. Naše poslední výprava se uskutečnila na přelomu prosince a ledna na jezeře Saint Cassien. Na tomto proslulém revíru se nám podařilo ze tří záběrů zdolat dva kapry. Návnadou bylo samozřejmě boilie - ze směsi Robin red s amino complexem brusinka.

Tato kombinace na Cassienu pomohla nachytat již mnoho velkých kaprů, a pokud zde chce někdo uspět, určitě nesmí tato kombinace chybět v základním vybavení.
konec bloku