fotogaleriečlánkyvidea
strana   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  » 
řadit podle : názvu | datumu vzestupně sestupně
Celkem položek : 121
začátek bloku
Peter  imonič - Lov kaprů na krátko
...Na přelomu měsíců duben a květen jsem vyrazil na druhou výpravu tohoto roku. Plánoval jsem setrvat tři týdny na velkém státním jezeře a věřil, že se nic nepředvídatelného nestane a nebudu muset výpravu předčasně ukončit. Měl jsem dostatek času na přípravu a doplnění materiálu po předešlé výpravě. Na dlouhou výpravu jsem vyrazil plný energie, psychicky a fyzicky nabitý. el jsem lovit ze člunu, a tam je to třeba. 

více zde »
konec bloku
začátek bloku
Ĺudovít Janči - Splněný sen
...Výpravu jsem si rozdělil na dvě části. Chtěl jsem navštívit jednu místní štěrkovnu, na které jsem již delší dobu nerybařil. Tato lokalita má 50 ha a nachází se tam neskutečně mnoho možností. V jezeře je plno lavic, hloubka se tam pohybuje od 14 m do 4 m. Nachází se tam i mnoho zátok a ostrovů. Jedná se o bývalý lom, který spravuje vesnice, ke které patří. Platí tam už několik let K 60, takže mate možnost si zachytat hezčí ryby. 

více zde »
konec bloku
začátek bloku
Peter  imonič - Hledání kaprů
...Již před poslední výpravou jsem věděl, že během ní budu lovit ze člunu a kapry vyhledávat na různých místech a částech jezera. Na takový lov je třeba se důkladně připravit a přizpůsobit značnou část vybavení. V době, kdy jsem začal lovit, voda v jezeře byla ještě poměrně chladná, přetrvávalo chladné a deštivé počasí. Na tuto výpravu jsem si vyčlenil dva až tři týdny. Vše se mělo odvíjet od brzkého nalezení míst, kde se vyskytují a krmí kapři. 

více zde »
konec bloku
začátek bloku
Tonda  kuthan - Jak „blízko“ pod břeh...
...Při několika posledních vycházkách k vodě jsem přemýšlel nad tím, o čem vlastně napsat, aby to nebylo v režii přijel jsem, zavezl jsem, nachytal jsem a jel domů… Při pozorování ostatních mě napadlo, že většinou dělají velmi často totéž. Většina „místních“ nához co nejdál a zakrmení. Zkušenější rybáři průzkum dna, bójka na hranu, případně k díře, a tak stále do kola.

více zde »
konec bloku
začátek bloku
Honza Prchlík - Dlouhá cesta
...K napsání tohoto článku mě vedou události a zážitky posledních několika týdnů. Letošní rok je tomu již dvanáct let, kdy se mi zcela náhodně dostal do ruky časopis Kapří svět a právě tento okamžik mi dozajista obrátil život naruby a já zcela propadl lovu kaprů na boilie. I když jsem rybářem od útlého věku a k lovu kaprů mě přivedl můj otec již v pěti letech, tento způsob lovu, který jsem podvědomě vnímal, leč nějakým způsobem ignoroval, mě zcela pohltil. 

více zde »
konec bloku
začátek bloku
Radek Bojkovský - Nezapomenutelný zážitek
...Druhý týden v dubnu jsem se konečně dočkal a po dvou letech vyrazil na mou třetí výpravu s mým kamarádem Radkem Zbránkem do Francie. Cesta tam byla naprostá pohodička, což se nedalo říct o návratu domů, kdy jsme se celou noc táhli přes ucpané Německo, protože všichni vyráželi na velikonoční svátky... 

více zde »
konec bloku
začátek bloku
Tipy na letní chytání
...V dnešní době se rybářům nabízí celá škála výrobků a příchutí pro cílený lov kapra. Samozřejmě záleží, kromě jiných aspektů, na daném období roku. Pro jaké příchutě se tedy rozhodnout v letních měsících, kdy teplota vody stoupá a ryby mají dostatek přirozené potravy? Na základě našich osobních zkušeností a zkušeností samotných rybářů jsme pro typ osvědčených příchutí, jakými jsou BIOSQUID a BIOCRAB. 

více zde »
konec bloku
začátek bloku
Fero Starý -  ťastné setkání
...Lovem kaprů na boilie se zabývám od roku 1996 a je velmi zajímavé sledovat, jak se u nás kaprařina rozvíjí a cíleně loví kapry stále více a více lidí. Tento pokrok má však i negativní myšlení některých jedinců. Když jsem začal poprvé chytat na boilie, myšlenka „chyť a pusť“ byla pro mě naprostou samozřejmostí a součástí kapraření. 

více zde »
konec bloku
začátek bloku
Libor Chrobok - Návrat na místo činu
...Rok práce ve Francii utekl jako voda a já mohl plánovat jarní výpravu na vodu, kterou jsem objevil. Původní plán zněl, že v polovině května vyrazíme s kamarádem Petrem Čuboněm směr Francie. Jenže jak to tak bývá, těsně před plánovanou dovolenou se vyskytly problémy. Místo na ryby jsem vyrazil zpět do Francie za prací... 

více zde »
konec bloku
začátek bloku
Honza Prchlík - Jarní jízda
...Stejně jako každý rok jsem společně s mnoha dalšími netrpělivě očekával první hřejivé paprsky slunce, které si daly načas. Zima nás velmi dlouho svírala ve svých ledových kleštích a ne a ne se vzdát. První slepé výstřely do tmy v podobě několika málo hodinových lednových vycházek se nesly pouze ve znamení cejnů a tloušťů...

více zde »
konec bloku
strana   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  »